המרכז לבריאות הלב
המרכז לבריאות הלב
המרכז לבריאות הלב
קראו על האירועים
 הסדנאות והחידושים
שיעשו טוב ללב שלכם
 
 

כנס מומלץ:
להקדים תזונה לתרופה
פרטים בקישור
 
 

הפחתת לחץ דם ותרופות
 
שיטה ייחודית 
מוכח מחקרית
 
לפרטים 077-7007952
 

  הרצאות מומלצות:   
   שבוע בריאות רעננה  
החל מה 11.11 


סיורים וסדנאות בישול
מן הטבע
 


Google

מאמרים דף 1 מתוך 2    <<    >>

כמה דברים שלא ידעת על מחלות לב
אופיר פוגל - נטורופת
הידע בנושא מניעה, אבחון וטיפול במחלות עורקים ולב מצטבר בקצב מסחרר. בדיקות חדשות המסוגלות להציל חיים אינן מוכרות לרוב הציבור, או עולות סכומי כסף גדולים. מגוון גורמי ההשפעה על בריאות הלב, טיפולים מתקדמים ותובנות חדשות נשארים לא פעם נחלתם של בודדים ולא מגיעים לאוזניהם של אלה הזקוקים לכך יותר מכל. כתבה זו מיועדת עבור אלה המעוניינים לדעת יותר
13/05/2006


נסיגה בטרשת עורקים – אמת או חלום?
ד"ר דני קרת
האם ייתכן שאפשר לפתוח את העורקים הסתומים ללא צנתורים וניתוחים? האם ישנה דרך בא כל אחד יכול לבחור ללכת שתביא לבריאות לב כנראה יותר מכל תרופה קיימת? כנראה שישנה תשובה חיובית לשתי השאלות המשמעותיות הללו. קראו את המאמר המקיף ותחליטו בעצמכם.

13/05/2006


דיאטת אורז
אופיר פוגל - נטורופת
דיאטת אורז הפכה להיות פופולרית בשנים האחרונות למטרות ירידה במשקל ומטרות בריאותיות רבות. מאמר זה סוקר את השיטה, מקורותיה, ושימושיה הנפוצים כדיאטת ניקוי, דיאטת להרזיה, להורדת לחץ דם ולאיתור אלרגיות למזון. המאמר מציג את יתרונות השיטה יחד עם אזהרות, טיפים ודגשים חשובים לכל מי שמוצא עניין בדיאטה.
16/10/2011


לא רק כולסטרול
אופיר פוגל - נטורופת
כולסטרול הוא גורם הסיכון ה"מפורסם" ביותר למחלות כלי הדם והלב. אולם אנשים המבקשים לשמור או לשפר את בריאות ליבם רצוי שידעו כי קיימים מעל עשרה גורמי סיכון חשובים נוספים. לשמחתינו הרבה, את מרבית גורמי הסיכון ניתן למזער, ולהפחית בכך באופן משמעותי את הסיכון לסבול ממחלות לב. קריאת השורות הבאות תוכל לסייע לכל אדם לשפר את בריאות ליבו.
10/05/2011


הכל על הקשר בין תזונה למחלות לב וכלי דם
ד"ר דני קרת
מבט מקיף, מדעי, רב תרבותי, היסטורי ומרתק על ההיבטים השונים הקושרים את תזונת האדם להתפתחות המחלה העיקרית שהורגת הכי הרבה אנשים בעולם המערבי. מה גילה המדע בנושא במהלך מלחמת קוריאה? האם לאדם הקדמון היו מחלות לב? האם הכולסטרול הוא האשם העיקרי בסתימת העורקים שלנו?
13/05/2006


"בדרך הטבע" – סדרת כתבות על בריאות מן הטבע
אופיר פוגל - נטורופת
המאמר הראשון מציג את השומנים הבריאים, והפחות בריאים בתפריט הישראלי. המאמר השני מספר על נפלאותיה של אחת התרופות הטבעיות הנעימות ביותר שכל אחד יכול להעזר בה. המאמר השלישי דן במוצרי הסויה על יתרונותיהם ומעט חסרונותיהם. המאמר הרביעי מתאר את תרופת הפלא האמיתית, והחמישי מסביר מאיפה באמת אפשר להשיג סידן שיחזק את העצמות.

13/05/2006


"מוצרי חלב מחזקים את העצמות" – מיתוס או בדיה? אמת מדעית או מסר שיווקי מוצלח בלבד?
ד"ר דני קרת
במאמר זה ד"ר דני קרת מנסה להעמיד בסימן שאלה גדול את אחד המיתוסים החזקים והמושרשים ביותר בתודעת הציבור: "מוצרי חלב מחזקים את העצמות". ד"ר קרת מציג מחקרים ועדויות מדעיות שיגרמו לכל אחד לחשוב פעמיים האם כדאי לצרוך מוצרי חלב בשביל העצמות, או שמא מדובר במיתוס שנוצר על ידי מאמצי שיווק אגרסיביים של חברות בעלות אינטרס כלכלי במכירת מוצרים אלה.
13/05/2006


תזונה ובריאות בין סין לארצות הברית
אריאל צ''בל סוקר את ספרו של ט'' קולין קמפבל

"מחקר סין", ספרו של ד"ר ט'' קולין קמפבל, נשען על מגוון אדיר של מקורות מדעיים, וביניהם סקר התזונה המקיף בהיסטוריה. מסקנתו: תפריט צמחי מגוון, ללא כל מוצרים מן החי, הוא אמצעי עיקרי למניעת המחלות הכרוניות האופייניות למדינות המערב, והוא גם תורם לריפוי מחלות אלה. אריאל צ''בל סוקר את הספר בניסיון להציג את הנושאים העיקריים שמופיעים בו.


07/11/2006


"תעזבו את העטינים שלי"
ד"ר אריה אבני

מובא לפני הגולשים כאן ספרו יוצא הדופן של ד"ר אריה אבני, המציג מידע רב על נזקיהם של מוצרי החלב לבריאות האדם. על פי ד"ר אבני, הספר עצמו הורד מחנויות הספרים בארץ בשל אינטרסים כלכליים של חברות שהיו עלולות להיפגע אם מידע זה היה מגיע לציבור הרחב. קראו ושפטו בעצמכם.


06/08/2006


ההשפעות המיטיבות של הפעילות הגופנית – הדברים הנסתרים
אבי לב - פזיולוג
אם כבר חשבתם שאתם יודעים הכל על יתרונותיה של הפעילות הגופנית מאמר זה עשוי להפתיע אתכם. אבי לב, הפזיולוג הראשי במרכז שיקום הלב בבית החולים איכילוב בת"א, מציג בפני הקוראים את קשת היתרונות הבריאותיים של אחת ה"תרופות" הזולות ביותר, וכנראה הבריאות ביותר, הקיימות מאז ועד עולם.
14/05/2006


עשרה טיפים להורדת לחץ דם
אופיר פוגל - נטורופת
רבים מתמודדים עם יתר לחץ דם ונאלצים ליטול תרופות למשך שנים ארוכות. אולם ישנן דרכים נוספות להורדת לחץ דם: תזונה טעימה ומתאימה, פעילות גופנית ולעיתים אף תרופות טבעיות עשויות לסייע להורדת לחץ דם, או לפחות למתן את תופעות הלוואי של התרופות. עשרת הטיפים הבאים עשויים לעזור גם לכם!
14/03/2008


אימון אישי לחולה לב
לאה אגמון
שיטת האימון אישי (קאוצ''ינג) הפכה בשנים האחרונות לשיטה פופולארית ויעילה העוזרת לרבים לשפר את חייהם בהיבטים רבים. מאמר זה מציג את יתרונות השיטה ויעילותה בליווי ושיפור הטיפול לאנשים המתמודדים עם מחלות לב. תחום ייחודי זה צובר תאוצה והכרה בעולם הרפואה בכל העולם וגם בארץ.
17/10/2007


מסע עולמי למציאת התזונה האופטימלית
ד"ר דני קרת
ככל שעולה היחס בתזונה בין מזונות מעולם הצומח למזונות מעולם החי, כך עולה רמת הבריאות, פוחתת התחלואה המערבית ואף עולה תוחלת החיים. נראה, כי הפחתת אחוז הקלוריות משומן לא מביאה להפחתה המיוחסת בתחלואה ובתמותה ממחלות לב וסרטן.

11/05/2006


מחסור באבץ וסיכון למחלות לב
דר'' מרדכי הוכברג

מחסור באבץ נפוץ באוכלוסיה, ובעיקר אצל צמחונים שאינם מכירים את המזונות העיקריים המספקים מינרל חשוב זה. כותב המאמר מציג נתונים ומחקרים המצביעים על קשר אפשרי בין מחסור באבץ לבין סיכון מוגבר למחלות לב, בעיקר אצל חולי סוכרת.


23/12/2008


מחסור במינרלים ואי ספיקת לב
ד"ר מרדכי הוכברג
מחסור במינרלים חיוניים לתפקוד הלב נפוץ מאוד אצל חולי לב ככלל, וחולי אי ספיקת לב בפרט. המחסור נובע פעמים רבות מהתרופות שאנשים אלה נאלצים ליטול. הכרות עם המחסורים הנפוצים עשויה לסייע למתמודד עם המחלה למנוע בעיות בריאות מיותרות ואולי אף לסייע לתפקוד ליבו.
23/12/2008 

התכנים המופיעים באתר הינם למידע בלבד ואינם באים להחליף בשום מקרה ייעוץ ו / או טיפול הניתן על ידי רופא ו / או בעל מקצוע אחר בתחום הרפואה
               מפת אתר              ©2004 ,אופיר פוגל ,כל הזכויות שמורות
דף הבית | | אודות | מאמרים | ספר הלב | סדנאות והרצאות | תקצירי מחקרים | מילון מונחים | תשובות לשאלות נפוצות | התמצאות באתר