המרכז לבריאות הלב
המרכז לבריאות הלב
המרכז לבריאות הלב
קראו על האירועים
 הסדנאות והחידושים
שיעשו טוב ללב שלכם
 
 

כנס מומלץ:
להקדים תזונה לתרופה
פרטים בקישור
 
 

הפחתת לחץ דם ותרופות
 
שיטה ייחודית 
מוכח מחקרית
 
לפרטים 077-7007952
 

  הרצאות מומלצות:   
   שבוע בריאות רעננה  
החל מה 11.11 


סיורים וסדנאות בישול
מן הטבע
 


Google
אודות
לפרטים עדכניים ודרכי תקשורת עם אופיר פוגל לחץ/י על הקישור הבא: נטורופת

לחץ/לחצי על הקישור הבא על מנת להגיע לאתר החדש של אופיר פוגל
רקע אישי

   מחשבותי הראשונות בכיוון הטיפול ברפואה משלימה/טבעית חדרו אל תודעתי בעקבות פציעה קשה עם השלכות פיזיות ורגשיות עצומות, ובעקבותיה תהליך ריפוי מדהים, בלתי צפוי ומרגש ששינה את חיי. לראשונה בחיי התחוור לי שברפואה ובריפוי קיימים הרבה יותר מצילומי רנטגן וסכין המנתחים. חוויתי על בשרי את המשמעות העמוקה של הרצון להבריא, וגיוס כוחות הנפש והגוף עבור ההבראה. גליתי כי בטבע, ובטבע האדם, קיים פוטנציאל ריפוי מדהים שיכול לעזור לכל אדם להגיע לבריאות ואושר אופטימאלים.

    את ההכשרה המקצועית העיקרית שלי במקצוע רכשתי במהלך 4 שנות לימוד מלאות בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה למינהל. ארבעת השנים כללו לימודים מעמיקים במדעים, ברפואה קונבנציונאלית וברפואה משלימה כולל שנת סטאז' בבית החולים "אסף הרופא". במהלך הלימודים השתלבתי בעבודה במרכז ההחלמה ושיקום הלב "לב בריא" המתמחה בטיפול ושיקום בחולי לב לאחר התקף לב, צנתור וניתוח מעקפים. בתחילה עסקתי בעיקר בעיסוי ותרגילי התעמלות מיוחדים לחולים אלה, בהמשך בהדרכה בחדר הכושר המיוחד למשתקמי הלב ודי מהר גם בהרצאות, בסדנאות ובטיפול אישי בתחומי התזונה וההיבט הרגשי של שיקום הלב ובריאות הלב. במשך עבודתי הרבה עם חולי הלב יצרתי את קלטת הוידיאו: "התעמלות משקמת לאחר אירוע לב" עבור אנשים שביקשו להמשיך בתרגילי ההתעמלות שלמידתי אותם גם בביתם. עבודה אינטנסיבית זו הביאה אותי גם לכתיבת הספר: "הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום"

    הספר נולד מתוך הכרות אינטימית ומעמיקה עם יותר מ- 6,000 חולי לב (נכון לכתיבת שורות אלה) בהם טיפלתי או עמם נפגשתי במהלך ההרצאות והסדנאות הרבות שערכתי. כשהבנתי שידע משמעותי ופשוט יכול לעזור לכל כך הרבה אנשים החלטתי לקחת על עצמי את אתגר יצירת ספר. לאחר גיבוש הרעיון המרכזי של הספר התייעצתי עם מספר אנשים מתחום הרפואה באשר לנכונות ולנחיצות של הוצאת ספר מאין זה – כולם עודדו אותי להמשיך. אחד מאותם אנשים היה פרופ' רפי קרסו שלאחר הפגישה עימו החלטנו לצאת לדרך ביחד. שלוש וחצי שנים עמלנו על כתיבת הספר, במהלכם נעזרנו באנשי מקצועי רבים מתחומים שונים, קראנו עשרות ספרים מקצועיים ולמדנו ממאות מחקרים ומאמרים רפואיים שפורסמו בשנים האחרונות. כבר בשלבי הכתיבה נתתי לחולי לב רבים לקרוא ולהעיר את הערותיהם על הפרקים השונים. כשהם אמרו לי תודה, במקום שאני אודה להם על עזרתם, הבנתי שאנחנו בדרך הנכונה.

    כיום אני עוסק בטיפול, בהוראה ובהדרכה במספר מקומות שונים. אני משמש כראש תחום הנטורופתיה במרפאת שירמ – שירותי רפואה משולבת – בבית החולים "אסף הרופא", וגאה להיות חלק משיתוף פעולה פורה בין המרפאה למחלקות השונות בבית החולים. אני שותף להובלת סדנאות ייחודיות להורדת לחץ דם והפחתת תרופות בשיתוף רופאים מבית החולים. עם ד"ר דני קרת אני מוביל סדנה ייחודית לחולי לב המתמקדת בשיפור משמעותי באורח החיים במטרה להפחית את השימוש בתרופות ואת ההזדקקות לצנתורים וניתוחי לב חוזרים. בתחום ההוראה אני מעביר מספר הרצאות שונות באוניברסיטת באר שבע, מעביר קורסים רבים במכללת "מדיסין" ובמכללת "מדיקולג'" ושותף בהנחייה קלינית של סטודנטים בנטורופתיה בשנת הסטאג' שלהם בבית החולים "אסף הרופא". טיפולים פרטיים אני נותן בקליניקה ברמת השרון ובישוב תובל שבגליל.

את האתר הקמתי במטרה לתת שירות לכל אותם אנשים שבריאות ליבם חשובה להם. אשמח לקבל מכל אחד תגובות, שאלות והצעות לשיפור על מנת להגשים את המטרה בצורה הטובה ביותר.

מאחל בריאות ואושר,
אופיר פוגל

הופעות של אופיר בטלוויזיה

"אודטה" ינואר 2005, ערוץ 10: "שיקום חולי לב בארץ"

נתונים טכניים אודות הסרט:
גודל הקובץ: 17 MB
אורך הקטע: 06:42 דק'

לחצו כאן לצפיה בקטע מהתכנית


"אודטה" פברואר 2005, ערוץ 10: "מחלות לב אצל נשים"

נתונים טכניים אודות הסרט:
גודל הקובץ: 18 MB
אורך הקטע: 06:59 דק'

לחצו כאן לצפיה בקטע מהתכנית


"אודטה" אפריל 2005, ערוץ 10:
"דיאטות ניקוי"

נתונים טכניים אודות הסרט:
גודל הקובץ: 21 MB
אורך הקטע: 08:17 דק'

לחצו כאן לצפיה בקטע מהתכנית


"אודטה" מאי 2005, ערוץ 10:
"סויה כמזון בריאות"

נתונים טכניים אודות הסרט:
גודל הקובץ: 17 MB
אורך הקטע: 06:44 דק'

לחצו כאן לצפיה בקטע מהתכנית


"קפה טלעד" דצמבר 05, ערוץ 2:
ראיון יחד עם פרופ' קרסו לרגל יציאת הספר המשותף

נתונים טכניים אודות הסרט:
גודל הקובץ: 12 MB
אורך הקטע: 07:07 דק'

לחצו כאן לצפיה בקטע מהתכנית


"כל בוקר" עם אברי גלעד פברואר 2005, ערוץ 10:
ראיון יחד עם פרופ' קרסו לרגל יציאת הספר המשותף

נתונים טכניים אודות הסרט:
גודל הקובץ: 10 MB
אורך הקטע: 05:51 דק'

לחצו כאן לצפיה בקטע מהתכנית


"המדריך" פרופ' קרסו וליאת תימור, ערוץ 2, ינואר 2004: "שימוש נבון בתוספי מזון"

נתונים טכניים אודות הסרט:
גודל הקובץ: 11 MB
אורך הקטע: 06:43 דק'

לחצו כאן לצפיה בקטע מהתכנית


"אודטה" יוני 2005, ערוץ 10
"צמחונות וטבעונות - כיצד לעשות זאת נכון"

נתונים טכניים אודות הסרט:
גודל הקובץ: 11 MB
אורך הקטע: 06:37 דק'

לחצו כאן לצפיה בקטע מהתכנית


"לבריאות" עם פרופ' קרסו אפריל 2005, ערוץ 2: "סדנה לחולי לב"
כתבות וראיונות עם אופיר בעיתונים
5. ראיון בנושא דיאטת ניקוי, ירחון "מנטה", אפריל 2006
6. ראיון על הגישה הנטורופתית למניעה וטיפול שבץ מוחי, ירחון "חיים חדשים" מרץ 2006
מה היא נטורופתיה ולמי היא יכולה לעזור
    הנטורופתיה היא אחת האסכולות המובילות בתחום הרפואה המשלימה. שורשיה נעוצים עמוק במסורות שונות ברחבי העולם (כולל המסורת היהודית) וענפיה השונים מעוגנים כיום בעולם המדע והמחקר המתפתח. בעבר הרחוק כל שרופא השבט, מרפא הכפר או השאמן יכלו לעשות על מנת להבריא אנשים ממחלות היה להיעזר בעולם הטבע והתרופות הטבעיות שסביבם, ביחד עם כוח האמונה של החולים. אמנם רבים מה"טיפולים" כללו כשפים ושימוש מסוכן ברעלים, אך הנטורופתיה בוחרת ללמוד מכל אותם מזונות מרפא, תרופות טבעיות וטיפולים אשר הוכיחו את עצמם במשך אלפי שנים בכל קצוות עולם. התפתחות המדע ויכולת המחקר במאה השנים האחרונות עוזרים לנטורופת להבין אילו טיפולים טבעיים הינם בעלי בסיס מציאותי ומחקרי ונטולים כמעט לחלוטין מתופעות לוואי שונות.
בבסיסה רואה הנטורופתיה בשיפור אורח החיים דרך עיקרית למניעת מחלות ואף לטיפול במגוון מצבים רפואיים. אורח החיים במובנו הרחב כולל ארבעה עיקרים:
תזונה נבונה: הנטורופת מנחה את האדם לבחור במזונות הבריאים ביותר עבורו בהתאם למצבו הרפואי ובהתחשב בטעמו האישי, מסגרת החיים בה הוא חי ונתונים נוספים.
תנועה נכונה: הנטורופת מנחה את האדם ליהנות מפעילות גופנית על גווניה השונים – פעילות אירובית, גמישות וכדומה, ונעזר פעמים רבות בתנועה מדיטטיבית כגון יוגה, טאי צ'י ועוד.
המנעות מזיהום: הנטורופת מנחה את האדם כיצד להימנע מזיהום הפוגע בבריאותו דרך האויר, המים והמזון.
איזון רגשי: הנטורופת מנחה את האדם בדרך לאיזון רגשי טוב יותר ומלמד במידת הצורך טכניקות ודרכים רבות להתמודדות טובה יותר עם מתחים ומצבים רגשיים לא בריאים.
הנטורופת נעזר פעמים רבות בתרופות טבעיות הכוללות תוספי מזון (ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן, חומצות אמינו וכדומה), צמחי מרפא ו"תרופות סבתא" שהוכיחו את עצמן בראי המחקר ובמבחן הזמן והניסיון הטיפולי.

טיפול נטורופתי טוב מתבסס תמיד על עקרונות היסוד הבאים:
1. כוח הריפוי של הטבע: בטבע, ובטבע האדם, ישנו פוטנציאל עצום לבריאות והבראה.
2. טיפול בחולה כולו: בריאות וחולי הם תוצאה של יחסי גומלין מורכבים בין גורמים פיזיים, רוחניים, רגשיים, גנטים, סביבתיים וחברתיים.
3. treat the cause: טיפול בגורם העמוק והראשוני של הבעיה ולא רק בסימפטומים הנראים לעין.
4. first do not harm: מתן דגש רב וחשיבה למניעת כל נזק שהוא מדרך הטיפול הנבחרת או בעקיפין על ידי מניעת טיפול אחר.
5. "הרופא כמורה": מתן הנחייה ומידע למניעת מחלות.

טיפול נטורופתי טוב יכול לעזור במרבית המחלות הכרוניות הפוגעות בבריאותנו בעולם המודרני כמו גם במצבים בריאותיים רבים נוספים. להלן מחלות ומצבים בריאותיים עיקריים בהם הנטורופת יכול לטפל, למנוע או לתמוך בטיפול אחר.
מערכת כלי הדם והלב: טרשת עורקים(מחלת לב כלילית), יתר לחץ דם, עודף שומנים וכולסטרול בדם.
מערכת העיכול: כיבי קיבה ומעי, צרבת, עצירות, שלשול, מחלות מעי דלקתיות (קרהון, ulcerative colitis), מעי רגיז (IBS), גזים, תולעי מעיים, טחורים.
בעיות מטאבוליות: סוכרת, גאוט, תת פעילות בלוטת התריס (היפותירואיד), היפוגליקמיה.
מערכת הנשימה: סינוסיטיס, אסטמה, ברונכיטיס, שיעול כרוני, ליחה כרונית.
מערכות המין הנשית: כאבי מחזור, כאבי טרום מחזור (PMS), תופעות גיל המעבר (מנופאזה), מחלת שד פיברוציסטית ( FBD ), דלקות חוזרות במערכת השתן, דלקות ואגינאליות.
מערכת המין הגברית: הגדלה שפירה של הערמונית ("פרוסטטה"), בעיות פוריות.
פרקים, שרירים ושלד: אוסטיאוארטריטיס (שחיקת סחוסים), אוסטיאופורוזיס ("בריחת סידן"), מחלת פרקים ראומטית (RA), גאוט, תסמונת המנהרה הקארפלית (CTS) , דלקות שרירים וגידים,tennis elbow .
מערכת העור: אורטיקריה, פסוריאזיס, אקזמה (atopic dermatitis), סבוריאה, פריחות שונות.
מצבים מערכתיים: פיברומיאלגיה, תסמונת העייפות הכרונית (CFS), קאנדידה, דיכאון.
תינוקות, ילדים ונוער: דלקות אוזניים חוזרות, הפרעות קשב (ADHD, ADD), תזונת תינוקות וילדים, אקנה, אלרגיות.
מבוגרים: דמנציה – אלצהיימר, פרקינסון, חוסר תיאבון, קטרקט.
הריון והנקה: כניסה להריון, תזונה ואורח חיים לפני ובמהלך ההריון, תזונה לאם ולתינוק.
מערכת החיסון: חיזוק מערכת החיסון, שפעת, דלקות גרון חוזרות, אלרגיות, הרפס, סרטן, דלקות חניכיים.
שונות: השמנה, חסרים תזונתיים, הפסקת עישון, הפרעות שינה, נשירת שיער, הרניה – בקע סרעפתי, אבני כליות, אי ספיקת כליות, כאבי ראש ומיגרנה, גלאוקומה, טרשת נפוצה (MS) ועוד.

מרפאה ודרכי תקשורת
הסבר הגעה למרפאה בתובל בקישור זה.

יצירת קשר ישיר עם אופיר: 050-5795155 או בדוא"ל: ofir.vogel@gmail.com

התכנים המופיעים באתר הינם למידע בלבד ואינם באים להחליף בשום מקרה ייעוץ ו / או טיפול הניתן על ידי רופא ו / או בעל מקצוע אחר בתחום הרפואה
               מפת אתר              ©2004 ,אופיר פוגל ,כל הזכויות שמורות
דף הבית | | אודות | מאמרים | ספר הלב | סדנאות והרצאות | תקצירי מחקרים | מילון מונחים | תשובות לשאלות נפוצות | התמצאות באתר